Cykle życia

Cykle życia

1 - 6
3
ok. 30-60 minut
Ocena:
Brak ocen
Ocena 0.0 (0)
Wydawca:

Gra Cykle Życia to gra quizowa dla całej rodziny!

Czytaj więcej

Promocja 9,05 zł
171,85 zł
162,80 zł
Wysyłka w 24 godziny
Dostępne
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 161,45 zł
Kupując teraz ten produkt otrzymasz 162 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 162 punktów. Więcej o programie lojalnościowym przeczytasz tutaj

 

 

Cykle życia to gra quizowa, w której dzieci poznają i utrwalają wiedzę w zakresie znajomości przyrody, a dokładniej kilku gatunków zwierząt (żółwia, pszczoły, motyla, biedronki, mrówki, czy żaby) oraz ich cykli życiowych.
Gra Cykle Życia składa się z planszy głównej, po której poruszają się gracze, z planszetek indywidualnych dla każdego gracza, heksagonalnych kart poszczególnych stadiów, drewnianych pionków oraz dedykowanej aplikacji mobilnej.

Gra planszowa zawiera nowoczesne elementy technologiczne, ponieważ gra się w nią wykorzystując aplikację mobilną. Dodatkowo wprowadzono elementy AR (augmented reality), czyli rozszerzonej rzeczywistości oraz IR (image recognition), czyli rozpoznawanie obrazu. W grze skanujemy obrazy poszczególnych stadiów w celu wygenerowania pytania dotyczącego danego zwierzęcia. Gra polega na zdobyciu przez gracza wszystkich stadiów wybranego cyklu zwierzęcia. W nagrodę po zeskanowaniu całego ułożonego cyklu możemy zeskanować całą planszetkę i obejrzeć zwierzęta w ich środowisku w rozszerzonej rzeczywistości. Wprowadzenie nowoczesnej technologii w grze pomoże w kontrolowany i bezpieczny sposób wprowadzić dzieci w świat nowoczesnych technologii.

W grze przewiduje się dwa warianty główne przeprowadzenia gry oraz różne poziomy trudności. Dzięki czemu każdy z graczy może dobrać odpowiedni poziom w zależności od wieku lub zaawansowania wiedzy.
Poziom łatwy przeznaczono dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Natomiast poziom trudny przeznaczono dla młodzieży (7-8 klasa szkoły podstawowej lub liceum). Gra główna przeznaczona jest dla 2-6 graczy.
Dodatkowo przewidziano również wariant dla najmłodszych (powyżej 3 roku życia) w postaci układania puzzli, każdego ze stadium rozwojowego zwierzęcia.

Nasza gra to wiele wariantów w jednej grze !
Zestawy puzzlowe dostępne są również osobno, dzięki czemu można kolekcjonować z biegiem czasu poszczególne zwierzęta. Po uzbieraniu wszystkich mniejszych zestawów i specjalnych naklejek wysyłamy pozostałe elementy do gry głównej (planszy głównej, pionków oraz instrukcji). Obejrzyj przykładowy zestaw motyla!

W grze zastosowano dodatkowy walor edukacyjny w postaci możliwości poznania techniki graficznej RGB, korzystając ze zjawiska syntezy barw.

Technika ta pozwala na tworzenie grafik przeznaczonych do oglądania za pomocą kolorowych filtrów. Dzięki temu możemy tworzyć obrazy na trzech poziomach, które nakładają się wzajemnie, wykorzystując trzy barwy w tworzeniu grafik (magenta, żółty, niebieski). Nakładające się w ten sposób obrazy wywołują wrażenie niejasności i ukrycia niektórych obiektów. Dzięki kolorowym filtrom możemy wyraźnie zobaczyć poszczególne warstwy, z których składa się cały obraz. Filtry te od nazwy techniki to czerwony, zielony i niebieski (RGB, red-green-blue). Każdy z nich służy do znalezienia jednego z trzech poziomów obrazów.
Pudełko do gry Cykle Życia zaprojektowano w taki sposób, aby można było obejrzeć poszczególne elementy wyraźnie przy pomocy poszczególnych filtrów, używając techniki RGB.
Niebieskie obiekty obserwujemy używając czerwonego filtra.
Różowe obiekty obserwujemy używając zielonego filtra.
Żółte obiekty obserwujemy używając niebieskiego filtra.
W aplikacji do gry zaplanowano specjalną opcję szukania zwierzątek znajdujących się na okładce, za pomocą filtrów.

Dzięki zaproponowanym wariantom i dodatkowym walorom edukacyjnym gra jest przeznaczona dla szerokiego spektrum wieku. Może służyć dzieciom o dużych różnicach wieku, jak również przez wiele lat. Dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnej pytania mogą być modyfikowane oraz udoskonalane.

Gra jest ponadczasowa, wielozadaniowa, a dzięki zaprojektowanym ilustracjom i wariantom gry wpisuje się doskonale w metodykę pedagogiki Montessori!

Gra z aplikacją mobilną !

 

 

 

 

Ocena ogólna:

Brak ocen
Ocena 0.0 (0)
Brak ocen - bądź pierwszy!

Ocena rozgrywki:

Złożoność:

Losowość:

Interakcja:

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 1-6 osób

Wiek: od 3  lat

Czas gry: ok. 30-60 minut

Wydawca: Science Board

Wydanie: polskie

Instrukcja: polska

 

Opinie o produkcie

Ocena ogólna:

Brak ocen
Ocena 0.0 (0)
na podstawie 0 ocen

Ocena rozgrywki:

Złożoność:

Losowość:

Interakcja:

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zapisz się do naszego newslettera!

Otrzymasz najnowsze informacje o promocjach, nowościach
i obniżkach
w naszym sklepie.

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.