Kategorie

_

Promocje

Najczęściej kupowane

Opinie o Aleplanszówki.pl - Twój sklep z grami planszowymi na Opineo.pl

Twilight Inscription (edycja polska)

Gra roll-and-write na kosmiczną skalę!

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 226 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 226 punktów - jeżeli uzbierasz 200 punktów otrzymasz 1% rabatu. Na zawsze! Dowiedz się więcej tutaj.

Nowy produkt

226,95 zł

269,95 zł

- +

Dodaj do schowka.

Musisz być zalogowany(a)

269,95 zł / 215,60 zł

 
Opis

 

 

 

Imperium Lazaxów, wzgardzone przez poddane mu dotąd rasy, obróciło się w pył. Nadeszły ciężkie czasy naznaczone konfliktami, zniszczeniem i bezsilnością. W Mrocznych Wiekach, które nastały, rasy galaktyki wycofały się do swoich światów, aby odzyskać siły. Teraz patrzą w gwiazdy i dostrzegają nową szansę: by odzyskać to, co zostało utracone i na nowo zbudować galaktyczną cywilizację. Szansę, by pozostawić po sobie trwały ślad.

Twilight Inscription to rozbudowana, rywalizacyjna gra typu roll-and-write, w której uczestnicy kontrolują po jednej z głównych ras z uniwersum Twilight Imperium. Każda z nich chce się stać najpotężniejszą siłą w galaktyce. Dąży do tego poprzez ekspansję, rozwój technologii, wzrost gospodarczy i wzmacnianie siły militarnej. Podstawowymi elementami rozgrywki są arkusze, na których gracze będą wpisywali rozmaite oznaczenia, starając się zdobyć jak najwięcej punktów.


Na czym to polega?
Podczas gry każdy uczestnik kontroluje jedną z ras. Mają one unikalne zdolności, które wiążą się z określonym stylem gry. W ten sposób już na początku zyskujemy dodatkowe możliwości, które warto jak najlepiej wykorzystać i uczynić z nich przewagę nad innymi.
Rozgrywka w Twilight Inscription jest podzielona na rundy. W każdej z nich odsłaniana jest karta z wierzchu talii wydarzeń, która determinuje, co będzie się działo. W grze są 4 rodzaje kart wydarzeń: strategiczne, wojenne, rady i produkcyjne.
Choć warunki i możliwości w danej rundzie są identyczne dla wszystkich graczy, sami decydujemy, jakie działania podejmiemy: na co wydamy surowce, w którym kierunku się poruszymy, w co zainwestujemy, jakie gałęzie przemysłu rozwiniemy itp. Każdy z graczy działa na własnym arkuszu.
Naszym celem jest zoptymalizowanie ruchów i jak najlepsze wykorzystanie dostępnych możliwości tak, by zgromadzić jak najwięcej punktów.
Dlaczego pokochasz tę grę?
Rozbudowana, wielowymiarowa, ciekawa. Rozgrywka w Twilight Inscription to coś więcej niż zwykła wykreślanka! Dzięki wielu zmiannym, takim jak talie wydarzeń czy zadań, tytuł oferuje szerokie możliwości strategiczne i pozwala wypróbować różne style gry.
Fani Twilight Imperium będą mieli okazję wrócić do znanego świata i wypróbować możliwości 24 ras o różnych właściwościach. Wśród nich znajdą się takie galaktyczne potęgi jak słynące z przebiegłości Emiraty Hakanów, żądni przygód członkowie Sojuszu Naaz-Rokha czy tajemnicze Widma z Creussa. To zupełnie nowa przygoda w znanym uniwersum i wiele nowych obszarów do odkrycia!
Z kolei Ci, dla których Twilight Imperium było grą zbyt rozbudowaną planszówką z pewnością docenią przystępność Twilight Inscription. Zasady są znacznie łatwiejsze do przyswojenia, a gra stanowi doskonały wstęp do tego ikonicznego świata!

 

 

 

 

 
podstawowe informacje

Liczba graczy: 1-8 osób

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok. 90-120 minut

Wydawca: Rebel.pl

Projektant: James Kniffen

Wydanie: polskie

Instrukcja: polska

 
Opinie

Akcesoria

30 Inne produkty w tej samej kategorii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

kod QR

Menu