Hatszepsut już jako dziewczynka odwagą przewyższała wielu mężczyzn - pragnęła podbijać obce kraje i sprawiedliwie władać państwem. Nieustraszonej księżniczce przypomniano jednak, że kobietom nie wolno ani rządzić, ani walczyć. Nie godzi się im nawet myśleć o podobnych sprawach. Gdy więc przyszło jej stać się żoną władcy Egiptu, postanowiła, że nie pozostanie bierna, ale będzie królową jakiej jeszcze świat nie widział. Oto historia pięknej i mądrej Hatszepsut - kobiety, która została faraonem.
Podczas gdy Djehuty próbuje uporać się z żałobą po śmierci ukochanej, Neferure zaczyna snuć śmiałe plany o wstąpieniu na tron.
Dla państwa nastał czas władania dwóch faraonów - Hatszepsut objęła rządy w Górnym Egipcie, zaś Dolny Egipt pozostawał pod wpływem Totmesa III.
Hatszepsut coraz ciężej jest egzekwować swoje pomysły na rozwój gospodarki krajowej.
Hatszepsut rządzi Egiptem jako regentka, ponieważ młody faraon jest zbyt młody, aby sprawować swoją funkcję.
Mijają trzy lata. Hatszepsut wciąż angażuje się w politykę i robi wszystko, aby umocnić swoją władzę.
Pod nieobecność faraona, który wyruszył na wschód, aby stłumić powstanie, Hatszepsut postanawia wypełnić za męża niektóre z jego obowiązków.
Hatszepsut już jako dziewczynka odwagą przewyższała wielu mężczyzn - pragnęła podbijać obce kraje i sprawiedliwie władać państwem.