Przeprowadzka zakończona sukcesem! Rozpoczynamy wysyłkę zamówień. Ze względu na bardzo dużą liczbę przesyłek możliwe są opóźnienia. Dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy za niedogodności.
Seria: IDEFIKS I NIEUGIĘCI, ASTERIKS
Jest 52 rok przed narodzeniem Chrystusa. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy!
Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!
„Idefiks i Nieugięci” to całkiem nowa seria, ze świata Asteriksa. Jest to prequel, którego akcja dzieje się na dwa lata przed spotkaniem Idefiksa z Asteriksem i Obeliksem w Lutecji, w albumie „Wyprawa dookoła Galii”. Mały piesek ewoluuje w nowym świecie, gdzie funkcjonują wszystkie kody, dzięki którym Asteriks odniósł taki sukces.
Komiks tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP.
Album został narysowany przez Jeana Bastide'a („Ptyś i Bill”) i Philippe'a Fenecha („Kumpelki”), dwóch młodych, wielce utalentowanych autorów, którzy postarali się utrzymać możliwie jak najbliżej stylu geniuszy René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Scenariusz stworzyli Matthieu Choquet, Jérôme Erbin i Yves Coulon. Pierwszy album zawiera trzy historie z niespodziewanymi gośćmi, dobrze już znanymi fanom Asteriksa: „Piłeczka Loftki”, „Fluctuat N-Iczk! Mergitur! ” oraz „Labienusie, nie dopadniesz mnie! ”.
Podstawowe informacje
Liczba stron: 68
Oprawa: miękka
Wydawca: Egmont
Seria/cykl: IDEFIKS I NIEUGIĘCI, ASTERIKS
Scenarzysta: Yves Coulon, Matthieu Choquet, Jérôme Erbin
Ilustrator: Jean Bastide, Philippe Fenech
Tłumacz: Marek Puszczewicz
Wydanie: 2022
Akcesoria i dodatki
Asteriks. Wyprawa dookoła Galii. Tom 4
Asteriks. Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały
Asteriks. Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały
Asteriks. Róża i miecz. Tom 29
Asteriks. Tajemnica magicznego wywaru
Asteriks. Osiedle bogów. Tom 17
Asteriks. Laury Cezara. Tom 18
Opinie o produkcie
Ocena ogólna:
Ocena rozgrywki:
Złożoność:
Losowość:
Interakcja:
Asteriks. Przygody Gala Asteriksa. Tom 1
Asteriks. Asteriks na Korsyce. Tom 20
Asteriks na igrzyskach olimpijskich. Tom 12
Idefiks i Nieugięci. Lutecka przeprawa. Tom 7
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również
Asteriks. Przygody Gala Asteriksa. Tom 1
MegaGiga. Tom 1/2024. Dworskie życie
Ocena ogólna:
Ocena rozgrywki:
Złożoność:
Losowość:
Interakcja: